CÜD Makine Üreticileri Buluşması


Ceviz Üreticileri Derneği Makine Üreticileri Buluşması

Ceviz Üreticileri Derneği Hasat ve İşleme Makineleri Firmalarıyla Online Buluştu!


Ceviz Üreticileri Derneği Üretim ve Kalite Komitesinin organize ettiği Ceviz Üretiminde Sektörel Buluşmalar başlıklı toplantıların ilk serisinde, Türkiye’de faaliyet gösteren Hasat Makineleri ve İşletme Tesisi Makineleri üreticileri ile Ceviz Üreticileri Derneği üyeleri bir araya geldiler.

Ceviz Üreticileri Derneği üyeleri ve dernek üyesi olmayan ceviz üreticilerinin katıldığı webinarlarda, makine üreticileri ceviz hasatı ve ceviz işleme tesisleri makineleri hakkında bilgi paylaşımında bulundular.


TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK CEVİZ ÜRETİCİLERİNİN KATILIMI GERÇEKLEŞTİ

Ceviz Üreticileri Derneği’nin en önemli faaliyetlerinden biri olan, üreticileri doğru tarım tekniklerine yönlendirme ve yenilikleri tanıtma amaçlı çalışmalar yürüten Üretim ve Kalite Komitemizin düzenlemiş olduğu etkinlik iki ayrı günde yapıldı.

Her iki toplantıya dernek üyelerimiz ve diğer ceviz üreticilerinden 30’a yakın katılım sağlandı.


İLK TOPLANTI HASAT MAKİNELERİ

İlk toplantı 29.Temmuz.2021 tarihinde zoom üzerinde hasat makinaları üretici firmaları ile yapıldı.


Toplantıya Pellenc, Kadıoğlu, Hasatsan, Mochiero, Çınarlı Makine, AMB Rousset, Agromelca firmaları sunum yaptı ve sorulan soruları cevapladı.


İKİNCİ TOPLANTI CEVİZ İŞLEME TESİSİ MAKİNELERİ

İkinci toplantı ceviz işleme tesisi kuran firmalarla 6.Ağustos.2021 tarihinde yapıldı. Toplantıya Dipaz, Bigtem, AKY Technology ve Milbor firmaları katıldı.


Ceviz üreticilerinin aktif katılımıyla karşılıklı ve canlı soru cevaplar ile üreticiler bilgi alırken, aynı zamanda üreticiler kendi aralarında da tecrübelerini paylaştı.


YENİ BULUŞMALAR

Ceviz üreticilerimizin gelecekteki yatırımları için son derece önemli bilgilerin paylaşıldığı Üretim ve Kalite Komitesinin organize ettiği Ceviz Üretiminde Sektörel Buluşmalar toplantıları önümüzdeki aylar içerisinde gübre ve ilaç sektörü üreticileri ile yapılması planlanmaktadır.