İrfan Donat Ceviz Üreticileri Derneği İle Buluştuirfan Donat Ceviz üreticileri dernegi

Tarım editörü ve yazarı İrfan Donat, Ceviz Üreticileri Derneği’nin üyeleriyle tanışmak ve sorunlarını dinlemek için 27.07.2021 tarihinde zoom üzerinden bir araya geldi. Dernek yönetim kurulu üyelerimizin derneği tanıtımı sonrası ceviz üreticilerinin sorunlarını dinledi.


Özellikle ceviz ithalatının yerli üretime olan olumsuz etkisi ve bu sorunun nasıl çözülebileceği konusunda bilgi alışverişi yapıldı.


Dernek Üyeleri Türkiye Ceviz Üretiminin %35'ine Ulaşmayı Planlıyor

Derneğin kuruluş amacının Türkiye’nin üretimi yerli cevizin tanıtımı ve kalitesini anlatmak olduğu, dernek üyelerinin önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye ceviz üretiminin %35’ini tek başına karşılar hale gelebileceğini, ancak ithal ceviz konusunda tıpkı muz üretiminde olduğu gibi bir koruma sağlanması gerektiğine dair görüşler iletildi.


“Gerekli Kamuoyunu Sağlamak İçin Destek Vereceğim.”

İrfan Donat, dernek üyelerinin Türk Tarım sektörü için çok doğru bir amaç doğrultusunda bir araya geldiğini, bunu takdir ettiğini belirtti. Cevizde yerli üretimin desteklenmesinin Türkiye ekonomisi için önemli olduğu ve kendisinin de her zaman bu düşüncede olduğunu, konu hakkında gerekli kamuoyu ilgisini sağlamak için tüm platformlarda konuyu gündeme getirmek için destek sağlayacağını söyledi.


35 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör