top of page
Dikili Fidan Kampanyasi Taslak sd.jpg

CÜD FİDAN KAMPANYASI BİLGİ ve KATILIM FORMU

Değerli Ceviz Üreticileri Derneği Üyemiz,

Bildiğiniz üzere derneğimizin web sitesinde yer verdiğimiz sürdürülebilirlik ilkelerimizde yer alan önemli başlıklardan birisi Ceviz Üreticileri olarak ülkemizin ormanlaşmasına sağladığımız katkıdır.

Ormanlaşmaya Katkı​​

Neredeyse tamamı tarımsal kalkınma bölgelerinde yer alan ceviz plantasyonlarımıza yaptığımız yatırımlar neticesinde Türkiye'de endüstriyel ağaçlandırma ile orman varlıklarının artışını sağlayarak oksijen emisyonuna pozitif etki yaratırken, bölgesel biyolojik çeşitliliğe  katkı sağlamaktayız.

Derneğimizin tüketici ile ceviz üreticileri arasında kurulu iletişimleri kurgulayan çalışma komitemiz olan Marketing (Pazarlama) Komitemiz, yaşadığımız çağın en önemli çevre sorunu olan küresel ısınma ve oksijen emisyonu konusunda, PR ajansımız ile yürütülecek bir kampanya tasarladı.

 

Kampanyanın amacı, ceviz üreticilerinin endüstriyel ağaçlandırma ile ülkemize sağladığı ormanlaştırma faydasına kamuoyunun dikkatini çekmektir.

 

Ceviz Üreticileri Derneği Pazarlama Komitesi tarafından tasarlanan Fidan Dikim Kampanyası tüm üyelerimizin katılımına açık olarak tasarlanmıştır.

 

Projeye katılım yapmak isteyen üyelerimizin katılım bildirimi iletmeleri bir form düzenlenmiştir.

PROJEYE SON KATILIM TARİHİ: 08.MAYIS.2022 PAZAR

 

CÜD Fidan Dikim Kampanyası 

DİKİLİ BİR AĞACINIZ OLSUN İSTEDİK

PROJE DETAYLARI

Derneğimiz pazarlama komitesi ve PR ajansımız tarafından yürütülecek olan projede, komite tarafından seçilen ve katılımları kesinleşmiş olan medyada öne çıkan ve farklı sektörlerden oluşan (oyuncu, yazar, gazeteci, fenomen vb) 36 kişinin adına, projeye katılmak isteyen üyelerimizin ceviz bahçelerinde ceviz fidanı dikimi gerçekleştirilecektir.

Dikimi yapılan fidanlara ait fotografında olduğu sertifika ünlülere gönderilerek, isimlerine dikilmiş olan fidanın sertifikasını sosyal medya hesaplarından paylaşarak, Ceviz Üreticilerinin ülkemizin ormanlaşmasına sağladığı katkıya kamu oyunun dikkatini çekmiş olacaklar. 

 

Projemize katkı sağlayan bahçeler, derneğimiz ve ünlüler derneğimiz aracılığıyla uzun süreli bir iletişim imkanı tanımış olacağı için dikim sonrası, ilk hasat vb farklı paylaşımlar kurgulanabilecektir.

 

Proje ile dikimi gerçekleştirecek fidanların bakımını projeye dahil olan bahçemiz tarafından gerçekleştirecek ve ileride bu fidanlardan toplanan mahsülden elde edilecek gelir, bahçe tarafından TEGV: Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na bağış olarak aktarılacaktır. 

 

Yapılacak bu bağışlar da ayrıca kampanyaya destek veren ünlülerce hem sosyal medya hesapları hem de diğer mecralarından paylaşılarak kamuoyunun ilgisi devamlı kılınacaktır.
 

NASIL KATILIM SAĞLANACAK?

Aşağıda yer alan formdaKİ soruları yanıtlayıp,  "Evet, kampanyayı destekliyorum ve katılım sağlamak istiyorum" seçeneğini işaretleyip değerlendirmesini gönderen üyelerimiz pazarlama komitesince kayıt altına alınarak, detaylar konusunda bahçe ile temasa geçilecektir.

Üyelerimiz arasından katılacak bahçelerin sayısı belirlendikten sonra, CÜD pazarlama komitesi kaç ünlü adına her bahçede kaç ağaç dikimi yapılacağını hesaplayarak, kampanyaya katılan üyelerimize bildirecekler.

BENİM BAHÇEMDE HANGİ ÜNLÜ ADINA KAÇ FİDAN DİKİMİ YAPILACAK?
 

Kampanyamıza destek vermek isteyen yaklaşık 40 kişiye yakın ünlü isim komite ve PR ajansımız tarafından belirlenmiş durumdadır.

 

Kampanyaya katılacak üyelerimizin sayısına bağlı olarak, hangi bahçede hangi ünlünün ismine fidan dikimi gerçekleştirİleceği basit bir kura ile belirlenecektir.
 

Örneğin, 20 üyemiz kampanyaya katılım sağlayacağınız belirttiyse, her bahçede 2 ünlü adına fidan belirlenmesi yapılacaktır.

10 üyemiz katılım sağladıysa her bahçede 4 ünlünün adına fidan belirlenmesi gerçekleştirilecektir.

FİDAN ETİKETLERİNİ NASIL EDİNECEĞİM?

Katılım sağlayan bahçelerimiz ve ünlü sayısına bağlı yapılacak basit kura sonucunda belirlenecek ünlü isimlerinin yer aldığı FİDAN ETİKETLERİ derneğimiz tarafından her bahçeye kargo ile gönderilecektir.

FİDANA ETİKETLER TAKILDIKTAN SONRA FOTOGRAF NASIL ÇEKİLECEK?

Üyemiz bahçesindeki fidanları belirledikten sonra, kendisine gönderilen fidan etiketini ağaca asacak ve bir cep telefonu ile etiketli fidanın fotografını çekmesi yeterli olacaktır.

Fotografın kadrajının nasıl olacağı konusunda çekimi yapacak kişiye örnek fotograf gönderilecektir.

ÜNLÜLERE NASIL BİR SERTİFİKA GÖNDERİLECEK?

Komitemiz fotografları katılımcı üyelerden aldıktan sonra her ünlünün adına etiketi asılmış olan fidanın fotografının olduğu, kişiye özel hazırlanacak sertifikalar komitemiz tarafından hazırlanarak ünlülere tek tek gönderimi sağlanacak.

ÜNLÜLER SERTİFİKAYI ALINCA NE YAPACAKLAR?

Komitemizin temasta olduğu ünlüler sertifikalarını aldıktan sonra sosyal medya hesapları aracılığıyla sertifikalarının fotograflarını paylaşacaklar.

 

Paylaşımlarında yer alacak metinlerde ceviz üreticilerinin ülkemizde ormanlaşmaya sağladığı katkıdan söz edecekler, derneğimizin sürdürülebilirlik ilkelerinin detaylarından bahsederek kamuoyunu bilgi sahibi olmasına destek olacaklar.

Her sene düzenli olarak da adına dikilmiş olan ceviz fidanının görsellerini yine sosyal medya hesaplarından paylaşacaklar.

Proje sayesinde yıllarca katılımcı üyemizle, adına fidan dikimi gerçekleştirilmiş ünlüler ile kalıcı bir bağ kurulacağı için, bölgeye olası ziyaretinde örneğin fidanı ile birlikte fotografını, ceviz bahçesinin görsellerini paylaşabilecekler.

Komitemiz sürekli surette yeni iletişim çalışmaları tasarlayarak katılımcı ünlü ile temasta kalarak derneğimiz ve ceviz yetiştiriciliği hakkındaki faaliyetlerde çeşitli etkileşim ortamları yaratacak çalışmalar düzenleyecek.

PROJE TÜM ÜYELERİN KATILIMINA AÇIK MI?

Derneğimize üye olan tüm ceviz üreticilerine projemiz açıktır. Projeye katılma arzusunda olan üyelerimiz aşağıda yer alan formda katılım isteğini bize iletebilirler.

Katılmayı tercih etmeyecek üyelerin de projemize katılmama gerekçelerini bize iletebilirlerse, hem bu projemizde hem de bundan sonraki projelerde çekincelerin dikkate alınabilmesi için çok uygun bir ortam olacaktır.

Katılım sağlayacak ve katılım sağlamayacak tüm üyelerimize şimdiden teşekkür ederiz.

bottom of page