top of page

Markamızla Kabuklu Yerli Ceviz Satışına Başlıyoruz.

Ceviz Üreticileri Derneği Başkanı Ömer Ergüder EKOTÜRK TV'de Ali Çağatay'ın Son Seans programına konuk oldu.


Kabuklu ceviz pazarında kalitesiz ithal cevizle yerli cevizin rekabetinin her geçen yıl zorlaştığını belirten Ömer Ergüder, Ceviz Üreticileri Derneği olarak dernek üyelerinin dünya standartlarında üretimini yaptığı kaliteli yerli cevizlerin 2023 hasadını takiben dernek markası ile satışa sunulacağını belirttti.
"ÜYELERİMİZ İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ BİR AVANTAJ"

Dernek bünyesinde bulunan ve dünya standarlarında üretimi gerçekleştiren kapama ceviz bahçelerinin yeni hasat yerli cevizlerinin dernek bünyesinde bulunan Kalite ve Standartlar Komitesi tarafından belirlenmiş standartlara sahip cevizlerin dernek markası ile satışa sunulmasının üyelere çok büyük avantajlar sunacağını belirten Ömer Ergüder, "Üyelerimiz hem toptan satışlarına devam ederken, aynı zamanda dernek markası çatısı altında perakende sektöründe de yer alacak" dedi.


EKİM AYINDA ULUSAL ZİNCİR MARKETLERDE OLACAĞIZ

Ulusal zincir marketlerle görüşmelerin tamamlandığını belirten Ömer Ergüder, 2023 hasadını takiben Ceviz Üreticileri Derneği Kabuklu Ceviz ürünlerinin satışa sunulması için hazırlıkların tamamlandığını ifade etti.


BAHÇEDEN SOFRAYA

Dernek üyelerinin üretimini gerçekleştirdiği ve Kalite Standartlar Komitesi tarafından kalitesi ölçülmüş yerli cevizlerin hasatı takiben 24 saat içerisinde paketlemeye alınarak ulusal zincir marketlere en taze haliyle raflarda olacağının altını çizen Ömer Ergüder 2023 yılında perakende sektörüne güçlü bir giriş yapılması için tüm çalışmaların tamamlandığını belirtti.


İTHAL CEVİZLE REKABET İÇİN VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK ŞART

Hem ulusal zincir marketlerde hem de kuruyemişçiler, toptan alımcılar nezdinde Türkiye'ye büyük dampinglerle girişi yapılan kalitesiz ithal cevizlerle rekabet için tek şartın bahçelerde verimliliğin artırılması olduğunu belirten Ömer Ergüder dernek olarak verimliliğin artırılması konusunda dernek bünyesinde çok önemli çalışmalar yapıldığını iletti.

83 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

1 Comment


Verimliliği arttırabilmek için iklimine uygun tarım yapılmalıdır Marmara da yerli ceviz olmuyor. Kendi ülkemize yettniz de bi rekabetiniz kaldı

Like
bottom of page