Ceviz Üreticileri #hasattayız 2021 Etkinliğinde Buluştu

Ceviz Üreticileri Derneği üyeleri 2021 #hasattayız etkinliğinde Edirne Uzunköprü'de bulunan Cevizli Bahçe Trakya Ceviz işletmesinde bir araya geldi.Anadolu Ajansı, TRT Haber, Milliyet Gazetesi, Dünya Gazetesi, Agro TV gibi medya kuruluşlarının da ilgi gösterdiği #hasattayız 2021 etkinliğe, Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan da katılım sağladı.


Ceviz Üreticileri Derneği üyeleri basın mensupları ve yetkililerle Cevizli Bahçe Trakya bahçesindeki hasadına eşlik ederek, Ceviz Üreticilerinin sorunları hakkında basın mensupları ve yetkililere iletme fırsatı buldular.


Yerli üretilen cevizin aroması, lezzeti, tazeliği hiç bir ithal cevizde yok


Ceviz Üreticileri Derneği Eş Başkanları Hakkı Akhan @cevizlibahce ve Ömer Ergüder @erbaceviz Türkiye'nin üretimi yerli ceviz hakkında önemli bilgiler paylaştı.


📌 "Yerli üretilen cevizin aroması, lezzeti, tazeliği hiç bir ithal cevizde yok."

📌 "Yerli Cevizde kalite, kalibrasyon ve randıman dernek üyelerimizin de çabalarıyla dünya standartlarına ulaşmış durumdadır."

📌 "Sofralarınıza neredeyse sıfır karbon ayak izi ile geliyoruz."


Ceviz Hasadına Eşlik Edildi


Edirne Uzunköprü ilçesi Sipahiköy'de 1.300 dekar arazi içerisinde yer alan Cevizli Bahçe Trakya kapama ceviz çiftliğinde ve işletme tesisinde gerçekleştirilen etkinlikte, ceviz hasadına eşlik edilirken, üreticiler ve basın mensupları çorbasından tatlısına bahçenin taze cevizlerinden hazırlanmış olan öğlen yemeğine çok ilgi gösterdiler.

Ceviz Üreticileri Derneği #hasattayız 2021 Etkinliği Haberleri

ceviz üreticileri derneği trt haber

Üretimi meşakkatli, getirisi büyük: Çetin Ceviz

Yetiştirmesi sabır isteyen ancak getirisi yüksek olan ceviz, hem üretici hem de ülke ekonomisi için büyük potansiyele sahip. Ancak yetiştirdiğimiz tüketimimize yetmiyor.


anadolu ajansı

Türkiye'nin cevizde üretimi kadar tüketimi de artıyor!


Ceviz Üreticileri Derneği Başkanı Ömer Ergüder, ceviz üretiminin artmasına rağmen tüketimi karşılamadığını belirtti.


hurriyet gazetesi

Yerli cevizimiz nasıl kurtulur?

Ebru Erke: "Geçenlerde katıldığım bir ceviz hasadında faydaları kadar cevizli tatlılarımızı, kalamarın yanı sıra sebze ve otlara da çok yakıştırdığım taratoru hatırladım. Ne yazık ki yerli üretimimiz tüketimdeki hızı yakalayamıyor ve ülkemizdeki ceviz açığı büyüyor. Ama bu tabloyu değiştirmek mümkün..."


milliyet

Dışa bağımlılık bitecek! ‘İhracat atağına kuvvetli destek!

Ceviz ihtiyacının yüzde 70’inden fazlasını ithal eden Türkiye’de ceviz üreticileri güçbirliği yaptı. Korumacı bir politikayla cevizde hem ihtiyacın karşılanacağı, hem de ihracatçı hale gelinebileceği vurgulandı.


dunya gazetesi haberimiz

Ceviz üreticilerinden 4 destek talebi!

Türkiye’de yıllık tüketilen 150 bin ton cevizin yüzde 70’inin ithal edildiğini belirten ceviz üreticileri, üretimin artırılması için devletten 4 talepte bulundu. Ceviz Üreticileri Derneği Başkanı Ömer Ergüder, devlet desteklerinin uygulanması halinde 10 ila 15 yıl içinde ithalat bağımlılığının önemli ölçüde azaltabileceğini söyledi.


akşam gazetesi haberi

Ceviz üreticileri ithalatı azaltıp, ihracatçı hale gelebilmek için harekete geçti.

Ceviz ihtiyacının yüzde 70'inden fazlasını ithal eden Türkiye'de ceviz üreticileri güç birliği yaptı. Korumacı bir politikayla cevizde hem ihtiyacın karşılanacağı, hem de ihracatçı hale gelinebileceği vurgulandı.

mynet ceviz haberi

Ceviz Üreticileri Derneği'nden "Sıfır karbon ayak iziyle üretilen yerli ceviz tüketin" tavsiyesi
Tarımın Çetin Cevizleri

Mine Ataman 27 Eki 2021

Tarımda hayat yılın 12 ayı 356 gün dolu dolu yaşanmaya devam ediyor. Üstü açık tarım fabrikalarında işler her zaman istenildiği gibi gitmiyor.

53 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör