Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal Uzunköprü Ziyareti

MİLLETVEKİLİ DR. FATMA AKSAL: İLÇEMİZ BÖLGENİN ÖNDE GELEN CEVİZ MERKEZİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR”

Ceviz Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi Cevizli Bahçe Trakya, Avrupa Tarım ve Hamidiye Ali Yavuz ceviz çiftliklerine 11.Ağustos.2021 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilatı tarafından düzenlenen bir ziyaret gerçekleştirildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Uzunköprü İlçe Başkanı Kadir Bilgin’in başkanlığında AK Parti Edirne Milletvekili, AK Parti MKYK üyesi ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu KEFEK Başkanı Dr. Fatma Aksal, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Cevizli Bahçe Trakya Kurucusu Hakkı Akhan, Meşeli Köyünde bulunan Avrupa Tarım İşletme Sahibi Ahmet Emin Yazıcıoğlu ve Hamidiye Ceviz Sahibi Ali Yavuz’u ziyaret ederek yaptıkları yatırımlar ve tarım hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı kendilerini tebrik eden AK Parti Edirne Milletvekili ve KEFEK Başkanı Dr. Fatma Aksal;

“Cevizcilik sektörü son dönemde bölgemizde artarak yükselen bir tarım ürünü haline gelmiştir. Bu sektörde birbirinden başarılı firmalarımız var. Bu firmalardan 3’ü de Uzunköprü İlçemizde yer alıyor. Teknoloji ile birlikte Cevizcilik sektöründe büyük yatırımlara imza atan Cevizli Bahçe Trakya Kurucusu Hakkı Akhan, Meşeli Köyünde bulunan Avrupa Tarım Sahibi Ahmet Emin Yazıcıoğlu ve Hamidiye Ceviz Sahibi Ali Yavuz’u ziyaret ederek tebrik ettik. Kendilerine başarılar diledik. AK Parti İktidarı olarak Cevizcilik ürününe desteklerimiz artarak devam edecek” dedi.

AK Parti heyetine ziyaretinden dolayı teşekkür eden ve kısa zamanda bu sektörde Uzunköprü’nün önde gelen İlçelerinden biri olduğunu belirten Cevizciler adına bir konuşma gerçekleştiren Avrupa Tarım İşletme Sahibi Ahmet Emin Yazıcıoğlu;

Ceviz üreticileri olarak bölgede önemli yatırımlara imza atıyoruz. Bu konuda arkadaşlarımızla beraber teknolojiyi de kullanarak önemli çalışmalar yaptık. İlerleyen dönemde büyüyerek yolumuza devam etmek istiyoruz. Bu konuda bizlere destek veren ve yanımızda olan çok değerli AK Parti Edirne Milletvekili ve KEFEK Başkanı Dr. Fatma Aksal, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Kadir Bilgin’e arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Kadir Bilgin’de Ceviz üreticilerine yatırımlarından dolayı tebrik ettiğini belirterek;

“Milletvekilimiz Kefek başkanı Sn. Fatma Aksal, İl başkanımız Sn. Belgin İba, İl Başkan Yardımcıları Aydoğan Akıncı, Mustafa Okur ve teşkilatımızla beraber Uzunköprü’müzde dev yatırımlara imza atan Avrupa Tarım, Cevizli Bahçe ve Ali Yavuz’u Ziyaret ederek yatırımlar ve tarım hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Kendilerine işlerinde başarılar diliyor diğer yatırımcılara da örnek olmalarını temenni ediyoruz” dedi.